/Files/images/aktsiya/Календарь.jpg

В Україні рак займає друге місце в смертність дітей від одного року до 14 років.

Деякі онкохворі діти вмирають не від раку, а від крововиливи в життєво важливі органи та втрату крові. Всього за один день затримки переливання крові може призвести до втрати дитини.

Довгострокове лікування вбиває не тільки хворі, а також здоровий червоні кров'яні клітини. Так, при лейкозі (рак крові) після кожного курсу хімії близько трьох тижнів, кістковий мозок не виробляє клітин крові, і дитині треба робити переливання. Кількість переливань для кожної дитини індивідуальна від одного разу на тиждень або кожний день. Зазвичай маленький пацієнт отримує не цільну кров а один з її компонентів, що потрібний на даний момент. Найчастіше це тромбоконцентрат.

Необхідність трансфузії тромбоконцентрата може виникнути в будь-який час доби, угадати це неможливо.

Якщо дитині потрібна доза тромбоконцентрату, батьки їхали в сусідні області (у багатьох випадках на рейсовому транспорті, покидаючи дитину у відділенні). Всю дорогу кров треба шатати, як в шейкері, щоб не було згустків. Батьки сутки не сплять в дорозі, щоб довезти дозу.

Таким чином, у цей період, малята перебувають у групі підвищеного ризику.

Наявність сепаратора цей ризик виключає.

Все просто: на момент падіння тромбоцитів у батьків є обстежений донор, що на термін дії його довідки донора сповіщений і перебуває в межах міста. Ведеться ретельний контроль аналізів пацієнтів і їхніх станів, і, якщо виникає необхідність, у будь-який час доби, незалежно свято це або вихідний, ніч або день, викликається донор, врач-трансфузиолог і виробляється лигитимна сепарація крові (витяг із крові тромбоцитів). Після чого, отриманий тромбоконцентрат переливають дитині. Оптимальним часом для одержання дози тромбоконцентрата вважається 1,5 - 2 години.

Висновок: забезпечення сепаратором крові дасть можливість підвищити якість лікування онкогематологичних хворих м. Суми та Сумської обл.

Докладніше про перебіг подій акції можна дізнатись "СМІ про нас"

Сумська обласна рада. Акція "Подаруй життя!"

Сумський обласний центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді. Благодійна акція.

Кiлькiсть переглядiв: 192

Коментарi