Здати кров Ви можете у Сумському обласному центрі служби крові за адресою: м. Суми, пров. Громадянський 2, з собою мати паспорт та ідентифікаційний код.

Пам'ятайте, ви можете бути донором якщо:

  1. Вам від 20 до 45 років і у вас явно виражені вени на руках.
  2. Ви не хворіли венеричними захворюваннями і вірусним гепатитом.
  3. У вас немає хронічних захворювань у стадії загострення.
  4. Ви психічно здорові.
  5. За три дні до здачі крові ви не вживали ліків, які містять аспірин і анальгетики.
  6. За дві години до здачі крові ви не курили.
  7. Ви виспалися, відпочили, поснідали.
  8. Кілька днів перед здачею крові ви дотримувалися спеціальної дієти.

Як харчуватися перед здачею крові. Режим харчування має деякі особливості. Напередодні здачі крові необхідно виключити з раціону жирну їжу (масло, сало, жирне м'ясо і рибу, молоко, сметану, яйця, морозиво) . Можна вживати нежирне відварене м'ясо і рибу, каші, картоплю, макарони, відварені і сирі овочі і фрукти, соки, кисіль, компот, житній хліб. За два дні до здачі крові не вживати спиртне.

Режим здачі крові:

  • Здавати кров на еритроцитарну масу і плазму можна не частіше одного разу на 60 днів.
  • Здавати кров на тромбоконцентрат можна не частіше одного разу на 14 днів.

З крові, яку Ви здали в Центрі служби крові, зроблять ер- масу і плазму. Ці похідні крові необхідні під час операції, а також у деяких випадках при низьких аналізах після хіміотерапії, коли організм вже не в змозі самостійно впоратися.

При низькому падінні тромбоцитів у крові дитини, необхідний донор на тромбоконцентрат. На протязі декількох годин за допомогою сепаратора крові з вашої крові візьмуть тільки тромбоцити. Ця похідна крові зберігається не більше п'яти днів і здається для конкретної дитини при потребі і особистій домовленості. Безпосередньо перед забором крові на тромбоконцентрат бажано випити чай, сік.

Детальніше...

Кiлькiсть переглядiв: 248

Коментарi