Як Ви справляєтеся з життям?

Хвороба дитини повністю міняє життя батьків, особливо матері, бо як правило, вона бере на себе відповідальність виходити хвору дитину. Довготривале лікування дитини, часті стреси, постійне внутрішнє напруження, втома ось перелік випробувань, що випадають на долю матері.

Щоб уникнути глибоких депресивних настроїв розділіть турботу про Вашу дитину з іншими членами сім’ї, знайдіть в собі сили для занять, що підвищать настрій, дадуть відчуття Вашої цінності. Щоб нівелювати симптомами пригніченості психологи радять:

1. Займатися творчістю. Корисно будь-яке заняття: малювання, шиття, приготування їжі, танці, гра на музичних інструментах, створення квіткових композицій, написання віршів чи творів. Важливо, що в процесі занять ви б відключались від звичних роздумів та задіяли уяву та почуття.

2. Складіть список справ на день та викреслюйте виконані. Ці прості кроки допоможуть вам стежити за вашими досягненнями. Але не будьте дуже суворі до себе. Якщо ви відчуваєте, що хочете приступити до справи, яка не була запланована, зробіть її, а потім запишіть.

3. Ведіть щоденник. В кінці кожного дня запишіть події, навіть якщо вони невеличкі. Пищіть про те, що привернуло увагу і чому, але не захоплюйтеся неприємними інцидентами.

4. Будьте фізично активними. Заняття спортом збільшують в організмі кількість ендорфінів – «гормонів щастя». Ці речовини контролюють діяльність ендокринних залоз і покращують настрій. Однак фізичні вправи допомагають впоратися з депресією, не тільки за рахунок ендорфінів, вони – як ни дивно- впливають на підвищення самооцінки.

5. Частіше гуляйте. Доведено, що щоденна прогулянка в першій половині дня здатна полегшити симптоми депресії. Гуляючи, старайтеся отримати задоволення – розглядайте те, що бачите навколо, прислухайтеся до звуків, вдихайте запахи. Спочатку ці заняття можуть здаватися не звичними, але з часом ви навчитеся радіти вашим почуттям.

6. Ретельно ставтеся до вибору джерела інформації. Якщо ви часто дивитесь передачі, читаєте пресу, Інтернет - видання, в яких повідомляється про аварії, катастрофи, інші негативні події, ви ризикуєте «інфекціюватися» поганим настроєм. Науково доведено, що погані новини викликають тривогу і збільшують депресію.

7. Усміхайтеся частіше. Почуття радості викликає в нас посмішку. І навпаки. Експериментально встановлено, що коли ми посміхаємося, організм виробляє хімічні речовини, дякуючи яким ми відчуваємо радість. Щоб посміхатися, дивитися комедійні фільми, читайте що-небудь приємне, частіше жартуйте.

8. Постарайтеся бути щасливим. Уявіть, що ви актор, який грає роль щасливої людини, спробуйте вжитися в цю роль. Можливо, все це звучить трохи дивно, але це часто спрацьовує. Виберіть час і кожен день вдавайте, що ти щасливий. Намагайтеся поводитись як щаслива людина: ігноруйте надокучливі непорозуміння, замість цього, зосередьтеся на приємному: слухайте улюблену музику, їжте те, що видається смачним, займіться тим «до чого не доходили руки». Помічено, що ми впадаємо в депресію, не стільки через неприємності, скільки за відсутності позитивних емоцій. Виконуючи цю вправу, намагайтеся насолоджуватися кожною хвилиною. Найбільш важливо те, щоб не дозволити собі думати про останні неприємності, або турбуватися про майбутнє. Натомість зосередьтеся на тому, що відбувається «тут і зараз». І не відносьтеся до цієї вправи занадто серйозно - експериментуйте і подивитися, що відбувається.

9. Більше спілкуйтеся. Знайдіть співрозмовника з яким ви можете поділитися переживаннями. Іноді, щоб зрозуміти себе і впоратися з депресією, важливо,поговорити з людиною, яка вислухає, але не буде засуджувати, оцінювати або вішати ярлики.

Спробуйте на практиці використати хоча б одну рекомендацію і ви відчуєте себе щасливою людиною.

Використані джерела:

Как самостоятельно справиться с депрессией? Сайт психолога Светланы Соловьевой. http://www.psysolo.ru/depression/kak-spravitsya-s-depressiej-samostoyatelno/

Кiлькiсть переглядiв: 379

Коментарi